שאלות נפוצות

שאלות בנושא ערסל לתינוק ניע נוח

בהחלט. הערסל מחקה את חווית התינוק ברחם. הוא מספק מנח כמו ברחם ועל כן מתאים מאוד לתינוקות שרק נולדו.

אין הגבלה בטיחותית לשמוש בערסל, וניתן להשתמש בו ככל שהתינוק נהנה ממנו. בדרך כלל הערסל מסייע להרדמות ולקשיים האופיניים לשנה הראשונה (גזים, שיניים, גמילת לילה). לאחר מכן השימוש בערסל פוחת בהדרגה.

הערסל מתפקד מצויין גם ללא הכרית. הכרית ממתנת את תנוחת הערסול, לכן בדרך כלל אני ממליצה על שימוש ללא כרית. אולם יש תינוקות שנוח להם יותר דווקא עם הכרית. לתינוקות מצוננים ותינוקות ששורקים בנשימה אני ממליצה על כרית.

הניע נוח בטוח לתינוקות והוא עבר את כל הבדיקות הרלוונטיות של מכון התקנים הישראלי. מבנה הערסל הוא בעל שוליים גבוהים. ככל שהתינוק גדל, בד הערסל נמתח והשוליים מתרחקים מידיו של התינוק. לכן אין אפשרות לתינוק בכל גיל למשוך את השוליים ולצאת החוצה מן הערסל.

כן. התנוחה טובה אף יותר משכיבה על משטח ישר וחשוב להבין למה: כאשר מניחים תינוק בתנוחה של חצי ישיבה כמו בטרמפולינה או בסלקל כח הכבידה דוחס את החוליות אחת לכוון השניה ויוצר לחץ על עמוד השדרה. ממצב זה יש להימנע. בערסול כח הכבידה פורש את עמוד השדרה. לא רק שעל החוליות לא מופעל שום לחץ, התנוחה מאריכה את שרירי הגב, מרפה את שרירי הבטן והכתפיים, ומשפרת את העצבוב לעמוד השדרה.

הערסל מגיע עם עוגן לתלייה פשוטה ובטוחה מן התקרה. יש להשתמש במקדח 13 מ”מ (11 מ”מ אם רכשתם לפני 5 במאי 2019). בבתים עם תקרת רביץ (רשת טיח) או גבס יש לאתר את קורת הבטון ולתלות ממנה. לתליה מקורת עץ בקשו וו מתאים בעת הרכישה. אם מסיבה כלשהי אינכם יכולים לתלות מן התקרה תוכלו לתלות מן הקיר באמצעות מתקן כדוגמת זה הנמכר כאן

חברת ניע נוח לא מספקת שרות התקנה לערסל. אם אינכם מעוניינים לתלות את הערסל בעצמכם תוכלו להיעזר בשרות של הנדימן עצמאי. 

אלכס ייתן לכם שרות בין אשדוד לכפר סבא בעלות של בין 250 ל-300 שקלים כולל מע”מ, תלוי במקום מגוריכם. 054-8196909 

שימו לב – מתקינים עצמאיים אחראים על חיבור בטוח של העוגן לתקרה. באחריותכם לוודא שהערסל מורכב בהתאם להוראות המצורפות. ניתן לפנות אלינו טלפונית בכל שאלה הנוגעת להתקנת הערסל.

ראשית ודאי שהנחת אותה בניצב למוט. הראש צריך להיות קרוב יחסית לקצה הבד (15 ס”מ). עודף הבד צריך להיות בכוון הרגליים. אם התינוקת קטנה מאד וראשה נוטה לאחור, הדקי מעט את השרוכים בכוון הראש. בתנוחת ערסול הראש והברכיים צריכים להיות פחות או יותר באותו גובה. במבט מהצד תוכלי לראות אם זה המצב.

ראשית ודאי שהוא מונח נכון בערסל. כשזה קורה לרוב הסיבה היא שהתינוק מונח עם כוון המוט במקום בניצב אליו. יש לזכור שתינוקות שונים מגיבים באופן שונה לעוצמת הנידנוד. נסי להגביר או להחליש את הנידנוד. אם הוא עדיין לא מרוצה תתקשרי ואדריך אותך טלפונית.

להפך. תינוקות שישנים בניע נוח מפתחים שקט ונינוחות פיזית שמקלים עליהם גם את ההרדמות במיטה.

אין שום הגבלה. ככל שהתינוק ישהה זמן רב יותר בתנוחת הערסול כך תהיה השפעת ההרפיה עמוקה יותר והתינוק יהיה נינוח יותר. עם זאת יש לוודא שהתינוק ישהה חלק מהיממה על משטח ישר כדי שיוכל לפתח את שריריו וללמוד להתהפך.

התשובה היא לא. הערסל לילדים והערסל לתינוקות אלה שני מוצרים שונים וכל אחד מהם מותאם לשימוש אחר. הקפיצים שונים ומותאמים למשקלים שונים ולמידת התארכות שונה.
הבד של ערסל הילדים הוא דו שכבתי ומותאם לשימוש במשחק פעיל של ילדים. 
הבד של ערסל התינוקות נמתח יותר בכדי לייצר את התמיכה הנכונה לגב של תינוק בתנוחת עירסול. הבד של ערסל התינוקות כולל מנגנון סגירה באמצעות שרוכים אשר מונע כל אפשרות שתינוק ייצא מהערסל בכוחות עצמו. לעומת זאת בערסל לילדים אין שרוכים, כדי שהילדים יוכלו להיכנס ולצאת מהערסל בכוחות עצמם.

שאלות בנושא חולצת מנשא ניע נוח

כן. בתנוחה פיזיולוגית הכפיפה הטבעית של עמוד השדרה נשמרת, הברכיים כפופות מעל גובה הישבן והמנשא מקבל את מנח הגוף הטבעי של התינוק. כל התנאים האלה מתקיימים במנשא של ניע נוח. 

בהחלט. ניתן ללבוש את המנשא גם מעל חולצת בסיס עם שרוול ארוך או קצר. בחורף ניתן ללבוש מעל עליונית.

ברור. אבות רבים משתמשים במנשא שלנו ונהנים ממנו.

כדי להחליף פנו אלינו ושליח יביא לכם מנשא במידה המתאימה. עם זאת חשוב לדעת – המנשא אמור להיות צמוד מאוד ומהודק כדי לתת תמיכה טובה לתינוק ולגב ההורה. כדי להכניס את התינוק למנשא יש למתוח את הבד. המתיחה נחוצה כדי שהתינוק ייתמך היטב ויישאר צמוד לגוף ההורה.

אם רכשתם מנשא ואתם חוששים שהוא קטן, מומלץ להתייעץ איתנו בווטסאפ לפני החלפה. 

להפך. ככל שהתינוק גדל ומשקלו עולה חשוב יותר שהמנשא יהיה מהודק היטב. שילוב של משקל גדול ומנשא רופף יפגע בתמיכה שהתינוק מקבל ועלול לגרום לגלישה של התינוק כלפי מטה.

ראשית חשוב לוודא שהתינוק מונח נכון. אתם מוזמנים לשלוח לנו תמונה לווטסאפ כדי שנוכל לוודא שהתינוק אכן מונח כראוי. שנית, בעת הנחת התינוק לראשונה במנשא ומיד לאחר מכן מומלץ לנוע מעט בחדר. התנועה עוזרת לתינוק לחוש ביטחון ולהירגע במנשא. בכל מקרה של חוסר נוחות להורה או לתינוק אנו כאן כדי להבין מה הבעיה ולסייע.

לרב משתמשים בו עד גיל חצי שנה, אבל אין מניעה להשתמש יותר.

יש לך שאלה?